ARCHIZO ZAPRASZA NA WARSZTATY W RAMACH FESTIWALU DESIGNU W ŁODZI!


Tytuł: „Dlaczego Dzwonnik z Notre Dame wybrał katedrę?”

Prowadzenie: Marta Nowacka - Archizo

Kiedy: 18.05 godz. 12.30-14.00 || 25.05 godz.15.30-17 .00

Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3; galeria Archizo (parter)

Dla kogo: dzieci w wieku 8-11 lat

Liczba uczestników: 6 osób

Rejestracja: zapisy drogą elektroniczną na adres: archizoblocks@gmail.com

Dlaczego Dzwonnik z Notre Dame wybrał do zamieszkania katedrę? Co tak niezwykłego jest w mieście Paryżu? Co takiego znajduje się na fasadzie katedry Notre Dame i dlaczego musimy trzymać głowę wysoko?

Architektoniczno-urbanistyczne warsztaty dla dzieci wykorzystujące unikatowe klocki Archizo oraz pracę na naturalnych materiałach - drewno, kamienie, sznur, korek. Porozmawiamy o projektowaniu miasta, o niezwykłości architektury, o magii miejsca i cudach zaklętych w kamieniu. Będziemy projektować i odkrywać.

Klocki Archizo otrzymały nagrodę Punkt dla Łodzi za najlepszą na świecie pomoc naukową do uczenia o architekturze.

Marta Nowacka - historyk sztuki, renowator zabytków architektury, trenerka edukacji z zakresu sztuk wizualnych, pedagog, animator kultury.

Pasjonatka piękna oraz tańca. Autorka Archizo - innowacyjnego systemu gadżetów miejskich opartych na architekturze. Autorka licznych warsztatów dedykowanych sztuce oraz ekspertka metodyczna w projektach edukacyjnych W swojej pracy zawodowej łączy pasję, wiedzę i doświadczenie na kilku obszarach realizacji. Obecnie prowadzi firmę Archizo, jest prezesem Stowarzyszenia Estetyka Raz, koordynatorką kreatywną w firmie Nie lada sztuka.


111 wyświetlenia