Warsztaty z Markiem Jenkinsem


W październiku 2017 r. na zaproszenie Łódzkiego Centrum Wydarzeń odwiedził nasze miasto Mark Jenkins, jeden z najbardziej rozpoznawalnych street artystów na świecie. Wszystkie dobre duchy i prądy sprawiły, że udało nam się poznać. Efektem tej znajomości była energia, która przerodziła się w twórcze – wspólne działanie.


Zrobiliśmy z Markiem Jenkinsem warsztaty rzeźbiarskie dla młodzieży. Był to kawał dobrej roboty i radochy :). W warsztatach wzięło udział ok. 40 siódmoklasistów. Pod okiem Marka Jenkinsa stworzyli dwie rzeźby przedstawiające postacie ludzkie. Powstały one ze specjalnej taśmy, z której artysta korzysta na co dzień. Dzieciaki miały więc okazję poznać elementy techniki, dzięki której powstają rzeźby pojawiające się w miastach na całym świecie i poobcować z niezwykłym człowiekiem.


Cieszymy się, że się udało. Instalacje Marka Jenkinsa gościły na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Super, że Jenkins mógł też zagościć w zupełnie innej, warsztatowej formie.


Mark Jenkins to amerykański artysta, który tworzy rzeźbiarskie instalacje uliczne. Przestrzeń miejska staje się jego sceną, a przypadkowi odbiorcy - zupełnie nieświadomie – poprzez wchodzenie w interakcje - aktorami. Instalacje Jenkinsa przyciągają uwagę surrealistycznym charakterem. Jego postacie – pełnowymiarowe przedstawienia ludzi - często przyciągają uwagę, szokują i zastanawiają. Czasem leżą lub stoją na ulicach, siedzą na budynkach, chowają się pomiędzy latarniami - zawsze zaskakują i nie pozwalają pozostać obojętnym.ARCHIZO | Marta
#MarkeJenkins #warsztaty #MartaNowacka #Archizo

28 wyświetlenia